783 views

Kpss Önlisans Başvuruları ve Sınav Tarihi

Kpss Önlisans Başvuruları ve Sınav Tarihi

 

 

AÖF – KPSS- ALES- DGS   ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 2018 ön lisans KPSS’ye girecek memur adayları, başvuruların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki 2018 KPSS Ön lisans başvuru tarihi ne zaman? KPSS başvuru nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir?Bütün merak edilenleri bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

2018 KPSS başvuruları, iki yıllık mezunlar için ÖSYM AİS sayfasında 28 Ağustos 2018 tarihinde başladı.BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERİYOR

28 Ağustos 2018 tarihinde Kamu Personeli Seçme Sınavı ön lisans başvuruları başlarken, başvurular 12 Eylül 2018 tarihinde sona eriyor. Bu tarihler içerisinde başvuru yapamayan adaylar için belirlenen geç başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018 tarihi olarak açıklandı ve tek gün içerisinde başvurular yapılacak.

 

BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

KPSS başvuru ücretleri, ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzda açıklandı. Buna göre başvuru ücretleri 60 Türk Lirası olarak açıklanırken, geç başvuru sınav ücreti 90 Türk Lirası olarak belirlendi.

 

ÜCRETLER HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

KPSS ücretleri hangi bankalara yatıyor, sorusunun cevabı ÖSYM AİS sayfasında belli oldu. Kurum tarafından açıklanan o bankalar: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)ÜCRETLER İNTERNET ÜZERİNDEN YATIRILABİLİR Mİ?

Evet… Başvuru ücretleri ÖSYM ödeme sayfasında yatırılabiliyor. Dikkat! Başvurular 12 Eylül 2018 tarihinde sona ererken, başvuru ücretleri son gün tarihi 13 Eylül 2018 saat 23:59 olarak açıklandı. 14 Eylül itibariyle ücret ödeme sistemi kapanıyor.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPAMAYANLAR BAŞVURULARI NASIL GERÇEKLEŞTİRECEK?

ÖSYM sınav merkezlerinde başvurular alınıyor. Sisteme kayıtlı olmayanlar veya geçerli fotoğraf süresi dolanlar (50 ay), sınav merkezlerinden başvuru yapmaları zorunludur.

 

KPSS ÖN LİSANS SINAVI NE ZAMAN?

Ön lisans mezunlarının gireceği sınav 4 Kasım 2018 tarihinde saat 10:15’te yapılacaktır. Sınavda 15 dakika kuralı uygulanıyor. Sınava girecek olanlar sınav binasına en geç 10:00’a kadar giriş yapmaları zorunludur. 10:00’dan sonra sınav binalarına giriş gerçekleşmiyor.

 

AÖF – KPSS- ALES- DGS   ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Bir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi