1.076 views

AÖF Üç Ders Sınavı Ne Zaman, Şartları Nelerdir, Kimler Girebiliyor?

AÖF üç Ders Sınavı Giriş Şartları Nelerdir?
Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler üç ders sınavına girebilirler.
Öğrencinin sınava gireceği üç derse öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
Başarısız olduğu üç dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere üç ders sınav hakkı verilmez.Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için üç ders sınav hakkı verilmez.
üç ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile üç ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.
üç ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.
Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. üç ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

üçders sınavı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup üç ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.
üç ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, bildirilen ilgili tarihlerde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile (http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya Öğrenci Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.
Üç ders sınavı için sınava giriş belgeleri  (http://aof.anadolu.edu.tr/) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden ve AÖF bürolarından alınabilecektir.

AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

Haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.  

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin TıklayınızBir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi