929 views

AÖF üç ders sınavı ne zaman? Açıköğretim üç ders sınavı tarihleri

Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, Öğretim Yılında üç dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere üç ders sınavı yapılacaktır. üç ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler üç ders sınavına girebilirler.
Öğrencinin sınava gireceği üç derse Öğretim Yılı Güz veya Bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
Başarısız olduğu üç dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere üç ders sınav hakkı verilmez.
Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için üç ders sınav hakkı verilmez.
üç ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile üç ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.üç ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten Öğrenci Değerlendirme Sistemi sonucunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.
Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. üç ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

üç ders sınavı Cumartesi günü saat 14.00’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup üç ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.
Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun ve Van illerinde bu bürolar  08.00 – 16.30 saatleri arasında açık olacaktır. Adana, Ankara, Bursa, Konya, Trabzon ve KKTC/Lefkoşa büroları Cumartesi günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında açık olacaktır.
üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya Açıköğretim Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

Haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.  

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin TıklayınızBir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi