752 views

KPSS Tercihler ne zaman başlıyor, geri sayım başladı!

AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

Haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.  

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız

 

KPSS Tercihleri ne zaman başlıyor, geri sayım başladı. Ortaöğretim ve Önlisans KPSS tercihleri için belirlenen takvime yaklaşıldı. Gözler ÖSYM’de milyonlarca aday tercihleri bekliyor.. Detaylar…

KPSS Tercihleri başlıyor! KPSS Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Gözler ÖSYM’ye çevirilmiş durumda, 3.5 milyon aday tercih yapmak için gün sayıyor. KPSS 2016 Tercih kılavuzu yayınlaması için geri sayım başladı. ÖSYM KPSS Ortaöğretim ve Önlisans tercihleri adayların KPSS’den aldıkları puanlar doğrultusunda doldurulacak, ais Adfay İşlemleri Sisteminden yapılacak tercihleri başvuru sürtesinin sonun kadar düzenleme imkanına sahip olan adayların tercihlerini son güne bırakmaması gerekiyor.

KPSS BAŞVURULARI

2017 Yılına girmemize kısa bir süre kalmasına rağmen hükümet 2016 yılı için verdiği alım sözünü tutuyor ve 2016 KPSS Tercihlerinin alınması için adaylara imkan tanıyor. ÖSYM KPSS Tercih kılavuzu AİS üzerinden indirilip incelendikten sonra adaylar tarafından kendi öğrenim durumlarına göre doldurulacak.

KPSS TERCİHLERİ

ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS tercih kılavuzunu yayınlanan takvime göre 21 Aralık Çarşamba günü yayınlayacak, milyonlarca memur adayı bu kılavuz üzerinden ais.osym.gov.tr üzerinden tercihlerini yapacak. 2016 KPSS Ortaöğretim sınavı yapılmış sonuçları ise 9 aralık tarihinde açıklanmıştı, sonuçların açıklanmasının ardından tercih süreci için geri sayım başlamıştı, şimdi ise adayların tercihlerinin alınmasına sıra geldi.

KPSS puanı nasıl hesaplanır Standart sapma nedir?

Kurum 120 soru sormaktadır. 60 tane genel yetenek, 60 tane genel kültür. 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Ve bu sayede net durumu oluşuyor. En önemli durum standart sapma konusu. Adayların en çok yapamadığı soru, belirli adaylar tarafından yapıldığında o sorunun puan değeri +5 veya -5 olarak hesaplanabіlіyor. Puan hesaplamasında öngörülen bіr puan sistemi mevcuttur. Klasik olarak 0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla ortalama puan belli olmaktadır. Genel Kültürden ve genel yetenekten doğru ve yanlış soruların oranında net belli olmaktadır ve net üzerinden 0.5 ile çarpma işlemi yapılır. En son olarak + veya – 5 puan üzerinden puan belli olur.

Sonuçların açıklanmasından sonra Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, tercih işlemlerine başlayacak. Tercih işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmeyecek. Önlisans sınavına giren adayların da tercihleri beklemesinden ötürü tercih işlemleri bütün olarak yapılması bekleniyor. Kılavuz üzerinden yapılacak olan işlemler, kurumların açacağı kadroya göre şekil alacaktır.

Bir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi