1.079 views

matematik

matematik eğitimimi ile ilgili yeni yaklaşımlar ile ilgili tartışmalara kısaca bakalım. Yedi evde yedi kedi var her kedi yedi tane fare yiyior her farede yedi buğday başayı yiyor her buğday başağında ise yedi gram buğday elde ediliyor bütün bunların toplamı kaç gram buğday eder . Bu sayıların toplamı nedir? Eski uygarlıkların sayfalarında piramitler yapmak için bu tür bilmeceleri çözmek doğaldır.
İlk önce matematik “sayılar” derken düşünün. Matematiğin tarihsel gelişiminde, isminin başlangıç ​​noktası neydi? Bu tanım göz önüne alındığında, Vick’in öğretilerinin neden sürekli öğretildiğini daha iyi anlayabiliriz. Mimari, doğada tüketilen kaloriler, dinlediğimiz müziğin yoğunluğu, yasalar, ruhtan bahsettiğimizde konuştuğumuz parçacıkların sayısı ve konuştuğumuzda psikoloji matematikle ilgilidir. Başka bir deyişle, “matematik matematiği” dir.Pisagor’un bu tanımını inceliyor ve şöyle diyor: “Rakamları kontrol eden Tanrı, evrenin sayısıdır. Okulumuzun her adımında, akıl nedenlerle ve kategorilerle çalışmak kolaydır, güçlü ilişkileri tanımlamak, Öğrenciler oyun Dqqon stratejisi ile soyut ve kavramsal düşüncede kolaylıkla deneyimlenebilecek sebepler ve sonuçlar arasındaki ilişkiyi anlarlar, aslında test sistemini hazırlayan eğitim sistemi Temel amaç yukarıda belirtilen kişilik özelliklerini eğitmektir.
Kısacası, klasik müfredatta iyi matematik olan öğrenciler başarılı öğrencilerdir. Matematik aklımdaki ilk sayıdır. Bu araştırmanın mantıksal yönü, problem çözme problemlerini formüle etmek ve kararları tutarlı bir şekilde yönetmektir. İnsanları denklemin bir parçası olarak gören Sherlock Holmes’un bir romanını yazan Doyle, matematik için tipik bir mantık zekasına bir örnektir. Bu denklemi çözerken, kahraman okuyucuya matematiğin bir sayı olmadığını kanıtlar. Evden ve okuldan gelen temel matematiksel düşünce, yaşamda stratejik düşünme yeteneğini arttırır.
Aksine, İranlı matematikçi Maryam Marzakhani (2014) dedi. Matematiğin okulda zor olduğu yerlerde, Soro Soro’nun çocuklarının çoğu çarpım tablosunun altı katıdır. Matematiğin yetişkinlerle konuşmak ve hatta tanışmak için önemli bir araç olduğu söylenebilir (!).
Ebeveynler çocuklarına matematiği öğretmeyi öğretmekten daha fazlasını yapmalıdır. Tüm öğrenmede olduğu gibi, matematiğin en önemli adımı çocukları matematik materyallerinde motive etmek ve ideal olarak onları matematikte teşvik etmektir. Hayatın her anında matematik var. Bu matematiği çok genç yaşta bulabilen çocuklar diğerlerinden daha iyidir. Bu cümlenin bileşimi bir ebeveyne bir ebeveyne öğretmek ya da vurulan bir masayı korumakla ilgili değildir. Okul matematiği, çocukların parmak sayısından kağıdın bilardo sorununa kadar uzanmaktadır. Hayatta matematikçiler var, sayılar değil. İletişim ilk önce başlar. Matematikte mantıksal akıl yürütmeyi ve ebeveynler ile çocuklar arasındaki mantıksal düşünmeyi vurgulayan sorular, sohbetler, oyunlar ve bulmacalar katılımın bir yaşam anlayışı ve zaman harcadığını kanıtlayabilir.


Bir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi