583 views

MEB 1640 rehber öğretmenlik kontenjanı için başvurular başladı

AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

Haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.  

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Rehber Öğretmenlik Kursu 2017 yılı 1. dönem başvuru tablosu yayımlandı. Başvurular 19 Aralık saat 11.00’de başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Rehber Öğretmenlik Kursu 2017 yılı 1. dönem başvuru tablosu yayımlandı. Başvurular 19 Aralık saat 11.00‘de başlıyor. Rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu bulunan özel okullar ve özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek rehber öğretmen temininde zorluklar yaşandığı için MEB düğmeye bastı.

REHBER ÖĞRETMENLİK KURSLARINA KİMLER KATILABİLİR?

– Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunları,

– Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı belgesi bulunan Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler) ve Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, en az 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler) mezunları,

– Eğitim Fakültelerinin; Eğitim Programları ve Öğretimi, Eğitim Yöneticiliği ve Denetçiliği, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Eğitim Yönetimi Teftişi ve Planlaması ile Halk Eğitimi bölümü/anabilim dalları lisans mezunu olup özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde halen görev alan öğretmenler katılabilecektir.

Kursiyerlerin Masraflarını Kim Karşılayacak?
Rehberlik kursuna katılacak olanların salon, yemek, barınma ve her türlü giderleri kendileri tarafından karşılanacaktır.Başvuru tarihleri ve evrak tarihleri:
 Başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde 11:00- 14:00 saatleri arasındadır. Kontenjanların dolmaması halinde aynı tarihde 14:30’dan 23:59’a kadar ikinci başvurular alınacaktır. Evrakların il milli eğitim müdürlüklerine teslim tarihi ise 22 Aralık 2016 tarihi mesai bitimi olarak belirtilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi