729 views

MÜJDE! AF YOLDAAÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

Haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.  

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız

 

Gündemimizin en önemli konularından biri şu sıra öğrenci afları. Geçmişte Anadolu Üniversite Açık öğretim Fakültesi öğrencisi olan öğrencileri af haberlerinin dolaştığı şu günlerde bir heyecan sardı. Bizler de bu konuyu bir açıklık getirelim istedik. Öncelikle değerli öğrenci arkadaşlar Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın açıkladığı öğrenci affının ardından affın kapsamı ve kimlerin yararlanacağı gibi detaylar gün geçtikçe netleşiyor. Af bekleyen kişiler, öğrenci affının ne zaman çıkacağını ve detaylarını merak ederek araştırıyor. Peki, öğrenci affı ne zaman çıkacak? Öğrenci affı kimleri kapsayacak?

TBMM’ye sunulan, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısında yer alan öğrenci affının detayları belli oldu. Buna göre üniversitelerden hazırlık ve lisansüstü dahil kendi isteğiyle ilişikleri kesilenler, her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile kazandıkları halde kayıt yaptırmayanlar, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 4 ay içinde ilişiklerinin kesildiği üniversiteye başvurmaları halinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilecek.Burada AÖF öğrencilerinin aklına takılan bazı koşullar var. Acaba bu af onları da ilgilendiriyor mu? Onlarda Açık öğretim bölümlerine geri dönebilirler mi?  Arkadaşlar AÖF Anadolu Üniversitesi’ne bağlıdır ve geçmişteki aflarda açık öğretim fakültesi hariç gibi bir ayrım yapılmamıştır. Sizler de dört yıllık bitirdiğiniz zaman lisans iki yıllık bitirdiğiniz zaman önlisans diploması alıyorsunuz. Lütfen gönlünüzü ferah tutunuz. Sizden ricamız bugünlerde biraz sakin kalmanız. Kafanıza takılan her şeyi 0888 228 60 30 numaralı AÖF Danışmanlık hattını arayıp sorabilirsiniz.

Terör suçundan hüküm giyenler ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu tarafından devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olanlar bu düzenlemeden yararlanamayacak. Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle öğrencilikle ilişiği kesilen 600 bini aşkın kişi, üniversite eğitimine devam edebilecek.

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu, çeşitli sebeplerle üniversitelerden ilişiği kesilen, her düzeyde eğitim alan öğrencilere af imkanı getiren düzenlemenin, yaklaşık 680 bin kişiyi ilgilendirdiğini söyledi. Terör hariç çeşitli sebeplerle üniversitelerden ilişiği kesilen her düzeyde eğitim alan öğrencilere af imkanı getirildiğini belirten Kapıcıoğlu, bundan önce 2014 yılında yapılan aftan 13 bin 365 kişinin yararlandığını ve bunlardan 2 bin 224 öğrencinin mezun olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanvekili Kapıcıoğlu, düzenlemenin her düzeydeki lisansüstü eğitimi de kapsadığını; tıpta uzmanlık, diş hekimliğinde uzmanlık gibi çeşitli sebeplerle ayrılan öğrenciler ile lisansüstü öğrencileri de kapsadığını belirtti. Kapıcıoğlu, düzenlemede, geriye dönük bir sınır olmadığını, başlangıç tarihi öngörülmediğini kaydetti.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?Üniversitelerde okuyan 8 milyona yakın öğrenci olduğunu anlatan Yıldırım, bu öğrencilerin içinde eğitimine öğretimine devam edemeyen 500 bine yakın öğrenci bulunduğunu söyledi. Üniversiteyi 7 yılda bitirme mecburiyeti olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Bu öğrencilere bir kereliğine üniversitelerine, bölümlerine dönme imkanı veriyoruz. Kaydı silinen öğrencilere tekrar kayıt yaptırma ve eğitimini tamamlayıp diploma alma fırsatı veriyoruz. Bunun istisnası ne? Teröre bulaşmışsa, terörle irtibatı, iltisakı varsa bunlar bu haktan yararlanamayacak.” demişti.

Anadolu Üniversite Açıköğretim Fakültesi ile ilgili, ya da önümüzde yapılacak olan KPSS sınavlarıyla ilgili kafanıza takılan her şeyi 0888 228 60 30 numaradan öğrenebilirsiniz.

AÖF – KPSS  – DGS – ALES – YDS ve Tüm Sınavlar ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.

0888 228 60 30

Haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.  

 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

 

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin TıklayınızBir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi