467 views

Sırasıyla AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri

AÖF ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30

KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız. 

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız

 

Sırasıyla AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri

AÖF kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat 2017 tarihinde başladı, 24 Şubat 2017 tarihine kadar da devam edecek. 4 adımda yapılacak olan kayıt yenileme işlemlerinin ilk adımı ders ekleme ve silme olarak belirtiliyor. 30 AKTS’ye sahip dersler öğrencilerin sistemlerine yerleştirilecek ancak öğrenciler istedikleri değişiklikleri bu dersler üzerinde yapılabiliyor. AÖF resmi sitesi üzerinden kayıt otomasyonu ve kayıt yenileme linkleri üzerinden ders ekleme ve ders silme işlemleri yapılabiliyor, öğrencilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise ücret ödenmeden önce ders ekleme ve silme işlemlerinin yapılabiliyor oluşu.

Ders ekleme ve silme işlemleri yapıldıktan sonra, kayıt yenileme harç ödeme işlemini yapmanız gerekiyor, kayıt yenileme ücretleri Ziraat Bankası internet bankacılığı veya herhangi bir Ziraat Bankası ATM’si üzerinden yapılabiliyor. Ödemelerin yapılabileceği son tarih ise 24 Şubat 2017 saat 23.30. Kayıt yenileme işlemlerinin son günü olan 24 Şubat günü, kredi kartı ödemeleri sistem tarafından kabul edilmeyecek.

Öğrencilerin ders ekleme silme ve harç ücretini ödeme işlemlerinden sonra kayıt yenilemesini AÖF resmi sitesi üzerinden kontrol etmeleri gerekiyor, kontrol ederken dikkat edilmesi gereken konular harç ücretleri ve seçilen derslerde bir yanlışlık olup olmadığı.

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinin son adımı ise ders kitapları, öğrencilerin kayıt olduğu derslerin kitaplarını ilgili Fakültelerin ofislerinden edinmeleri tavsiye ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi