744 views

Tercihler

Üniversite tercihleri başladı dostlar . Tercihler için siz bilgi verici bir yazı hazırladık. Tüm üniversite tercih sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Sınavı kazandınız, tebrik ederiz. Şimdi kayıt zamanı

A- Kayıt için gereken BELGELER

Üniversite kayıdı ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30.

1- ÖNCE Diplomamız lazım, lise diplomasının aslı veya onaylı kopyası. ( yeni tarihli mezuniyet belgesi de kabul edilir )
2- Ek puanla yerleşenler dikkat
Ek puandan yerleştiriltik fakat alanımız diplomasında belirtilmemişse, bu bir sorundur. Hemen hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge almamız gerekir. Mezun olduğumuz okula gidip alacağız.
3- Tabi ki fotograf 12 tane yeni tarihli 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
4- Öğretim ücretinin ödendiği gösterir belge.
5- Birde bazı üniversiteler bölüme göre ek belge isterler, yani üniversiteniz tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri
ÖSYM Uyarı! Tercihlerim ne zaman sona erecek? YKS Üniversitesi 2019’un son günü ne zaman?
23 Temmuz’dan itibaren, YKS tercihlerini bekleyen öğrenciler seçimleri hakkında bilgilendirilecektir. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, yapılandırmanın bittiği açıktı. YKS varsayılan ayarları ne zaman sona erecek? YKS Üniversitesi 2019’un son günü ne zaman?
Şimdi tablolara bakalım. Arkadaşlar önce açıklama yapacağım. Sonra tüm tabloları vereceğim.

AÖF – KPSS -ALES- DGS  ile ilgili tüm sorularınız için şu numarayı arayabilirsiniz.
0888 228 60 30KPSS, AÖF, DGS, ALES, YDS, ve Tüm Sınavlara Hazırlık Kitaplarımızı kargo bedeli ödemeden Temin etmek İçin Tıklayınız.   

Mobil Online Soru Çözmek, Konu Özeti Çalışmak İçin Şimdi inceleyin.

Aöf Çıkmış Sorulara, KPSS, DGS, ALES, YDS, YGS-LYS, sınavlarına, Ehliyet vb. sınavlara, çalışma dökümanlarını Kolayca İndirmek İçin Tıklayınız. 

Arkadaşlarım ön lisans yani iki yıllık okuyacaklar TABLO 3 BAKIP TERCİH YAPSINLAR.
ARKADAŞLARIM, 2019-AYT / YDT puanından 180 veya daha yüksek puan alan adaylar, Tablo 4’teki tercihlerin daha yüksek bir eğitim programını gösterebilir. Tercih sonuçlarının açıklanmasının zamanlaması henüz belli değil. Online adaylar için yerleştirme sonuçları açıklanacak (https://sonuc.osym.gov.tr).Yükseköğretim programlarına girmenin iki yolu vardır: ÖSYM’nin merkezi yerleştirilmesi ve bir yükseköğretim kurumunda yapılan özel bir yeterlilik sınavı ile seçilmesi. Merkez konum yöntemi aşağıdaki gibidir.
Sonra Seçim yöntemi, 5. maddenin özel yetenek sınavı ile açıklanmaktadır. Merkezi yerleştirmede, başvuru sahipleri, yerleştirme puanları ve ek puanları (varsa), yüksek öğrenim programları ve kontenjanları tercihlerini ve ek puanları dikkate alarak ÖSYM’nin yüksek öğretim programına yerleştirilir. Bu programların şartları.
Tablo 1a, yükseköğretim programlarını seçmek veya kaydolmak için minimum puan alan adaylar için yükseköğretim programlarını göstermektedir.
Tablo 6A ve Tablo 6B.1 bazı orta öğretim alanlarını geliştirebilecek üniversite programlarını göstermektedir ve ek puanlar aynı / yakın olarak değerlendirilmektedir. Tablo 6C, kabul edilen Burs Programını mesleki ve teknik orta öğretim sektörünün bir devamı olarak göstermektedir.DİKKAT EK KONTENJAN VAR.

30.03.2012 tarihinden önce ilgili lisede kayıtlı olan başvuru sahipleri,
Tablo 6A ve Tablo 6B.1’deki ek puanlara sahip ÖĞRENCİLERİMİZ puanları ile kayıt yaptıracaklardır. 30 Mart 2012’den sonra bu ortaokulda kayıtlı olan adaylara Tablo 6A ve Tablo 6B.1’de listelenen üniversite puanları atanmayacak ve ek puan alan yerleştirme puanları olacak.

Arkadaşlar takıldığınız zaman 0888 228 60 30 u arayabilirsiniz

Tablo 6B.2’de listelenen mesleki ve teknik orta okul sektörü / şubelerinden mezun olan adaylar, Sanat ve Tasarım Fakültesi / Turizm Fakültesi Sanat ve Sanat Fakültesi mezunları için teknik ve mesleki orta öğretim kurumlarının (MTOK) kontenjanına yerleştirilir. M.T.O.K. Kontenjan boş bırakılırsa Başka bir ortaokulun başka bir ortaokul / şubesinden mezun olan adaylar, isterlerse bu sınıfa atanırlar.

Tablo 3 ve 4 https://www.osym.gov.tr/TR,16858/2019-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-kilavuzu.htmltercihler, üniversite tercihleri, tercih nasıl yapılir, üniversite kayıt belgeleri, üniversite kayıtları ne zaman, üniversite tercihleri nasıl yapılır, üniversite tercih tablosu,

Bir Cevap Yazın

Blog KategorileriSon Yazılar

instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi